międzynarodowe bilety autokarowe

Wyszukiwarka połączeń
Rodzaj biletu
  • w jedną stronę
  • w obie strony
  • open
Kraj wyjazdu:
Kraj docelowy:
Miasto wyjazdu:
Miasto docelowe:
Data wyjazdu:
Data powrotu:
Ilość osób:

Przepraszamy brak aktywnych połączeni dla podanych parametrów wyszukiwania, bardzo prosimy o wybór innego połaczenia.

Proszę o rozpoczęcie nowego wyszukiwania


Inline - modal window

 

proszę czekać szukam połączenia

 

Zadzwoń do nas 801 00 70 90 lub (+48 32) 445 70 90
0% prowizji !!

BUŁGARIA

Przejazdy autobusowe do niektórych miejscowości realizowane są sezonowo, dlatego też połączenia mogą nie występować w wyszukiwarce.

Bułgaria położona jest w Europie Południowo-Wschodniej, na Bałkanach. Kraj ten od wschodu oblewają ciepłe wody Morza Czarnego, dzięki czemu cieszy się powodzeniem wśród miłośników plażowania. Liczne nadmorskie kurorty, uzdrowiska i rozległe plaże to największa atrakcja turystyczna Bułgarii.

Rezerwacji biletu autobusowego mogą Państwo dokonać on-line, korzystając z wyszukiwarki połączeń.

Najcieplej jest tutaj od czerwca do września, wtedy też kraj ten przeżywa prawdziwe oblężenie. Warto odwiedzić położone na skalistym półwyspie zabytkowe miasto Neseber o wschodniej architekturze, gdzie znajdują się mury obronne, baszty i stare cerkwie. Równie piękny jest Sozopol z kamienno-drewnianą architekturą w starej części miasta. Znajdziemy tu również liczne luksusowe hotele, pensjonaty, restauracje, kluby i tawerny. A ogromne piaszczyste plaże Słonecznego Brzegu zachwycą niejednego turystę. Bułgaria słynie nie tylko ze złotych piasków i kąpieli morskich. Pamperowo, Borowec i Bansk to miejscowości sportów zimowych ze wciąż rozbudowującą się bazą narciarską. Jednym z najbardziej polecanych zabytków Bułgarii jest Monaster Rylski, położony niedaleko Sofii – stolicy Bułgarii. W Dolinie Królów Trackich napotkać można kurhany pozostałe za czasów starożytnych Traków. Natomiast w Warnie warto zobaczyć bajeczną cerkiew Zaśnięcie Bogurodzicy oraz symboliczny grób Władysława Warneńczyka. Sofia to miasto wspaniałych zabytków sakralnych, wymienić należy np.: Cerkiew Bojańską, Cerkiew św. Zofii oraz Katedrę Aleksandra Newskiego. To jedno z najstarszych miast Europy, w którym starły się dwie cywilizacje – Wschód i Zachód. Oprócz imponujących zabytków, stolica oferuje turystom liczne atrakcje, kluby i dyskoteki. W bułgarskich restauracjach i nadmorksich kurortach można spróbować różnego typ specjałów, np. czorbów, gjuweczów i musaków. Popularne są tutaj dania z mięsa, ryby, warzywa i ponad wszystko świeżo wypiekany chleb, dodawany do prawie wszystkich potraw. Podobnym powodzeniem cieszy się biały ser – sirene, produkowany z mleka krowiego, owczego lub bawolego. Nie można pominąć ważnego dla Bułgarów rodzimego wina oraz alkoholi wysokoprocentowych, np. słynnej rakii.