międzynarodowe bilety autokarowe

Wyszukiwarka połączeń
Rodzaj biletu
  • w jedną stronę
  • w obie strony
  • open
Kraj wyjazdu:
Kraj docelowy:
Miasto wyjazdu:
Miasto docelowe:
Data wyjazdu:
Data powrotu:
Ilość osób:

Przepraszamy brak aktywnych połączeni dla podanych parametrów wyszukiwania, bardzo prosimy o wybór innego połaczenia.

Proszę o rozpoczęcie nowego wyszukiwania


Inline - modal window

 

proszę czekać szukam połączenia

 

Zadzwoń do nas 801 00 70 90 lub (+48 32) 445 70 90
0% prowizji !!

MOŁDAWIA

Przejazdy autobusowe do niektórych miejscowości realizowane są sezonowo, dlatego też połączenia mogą nie występować w wyszukiwarce.

Mołdawia to niewielkie państwo położone w Południowo-Wschodniej Europie, nie posiadające dostępu do morza. Kraj ten mimo tego, że ubogi, obfituje we wspaniałe widoki i ciekawe zabytki.

Rezerwacji biletu autobusowego mogą Państwo dokonać on-line, korzystając z wyszukiwarki połączeń.
  

Nie istnieją tu przemysł i bogactwa naturalne, za to ogromne połacie urodzajnej ziemi. Najczęściej uprawiane są winorośla, a mołdawskie wina znane są na całym świecie. Stolicą Mołdawii jest Tyraspol, gdzie znajduje się muzeum historyczno-militarne, synagoga i wiele zabytków architektury socrealistycznej. Warto zobaczyć wydrążone w skale XVIII-wieczne monastyry i twierdze w miejscowościach: Tipowa, Saharna i Orheiul Vechi. W Saharnej można zobaczyć klasztor z cerkwią, gdzie zostały umieszczone relikwie św. Makarego. Piękne krajobrazy rozciągają się na terenach rezerwatu archeologiczno-historycznego w dolinie Reutu oraz w lasach rezerwatu Codrii i Paduera Domneasca. Godny zauważenia jest także park pałacowy Taul. Kuchnia mołdawska jest słynna z odważnego łączenia smaków i przeplatania się potraw z innych narodów. Popularne są tutaj różnego rodzaju mięsa i warzywa, jednak największym powodzeniem cieszy się ser bryndza oraz potrawy ze zbóż i kukurydzy.